در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
با ثبت آگهی سریع در صفحه اول گوگل قرار بگیرید و مشتریان خودتان را سریعا افزایش بدهید***** با متد جدید و پیشرفته

درج آگهی رایگان

تسمه های وی بلت

تسمه های وی بلت

آگهی رایگان
  • برای کسب و کار تجهیزات و ماشین آلات متفرقه
  • قیمت کل : توافقی
  • نوع : ارائه
  •  phone
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
  • آخرین بروز رسانی : ۱۴۰۳/۰۱/۲۶
  •    تهران سعدی
  • 25 بازدید
  • تسمه وی بلت رایج ‌ترین نوع تسمه محرکی است که برای منتقل کردن نیرو استفاده می ‌شود و در واقع کار اصلی آن این است که از یک منبع اولیه، مانند یک موتور، به یک واحد محرک ثانویه، انرژی را منتقل کند. تسمه وی بلت (V belt) بهترین ترکیب کشش، انتقال سرعت، توزیع بار و عمر طولانی را ارائه می دهد و مقطع آن ذوزنقه ای یا V شکل است. در این نوع تسمه مسیرها، در یک شیار به شکل مشابه روی یک قرقره یا نوار قرار می گیرد و با افزایش بار و ایجاد توزیع نیرو و گشتاور، تسمه وی بلت در شیار فرو می ‌رود و معمولاً از لاستیک یا پلیمر ساخته می شود یا ممکن است الیافی برای استحکام و تقویت بیشتر تعبیه شده باشد. تسمه وی بلت ممکن است دندانه دار یا غیر دندانه دار باشد. چرخ ‌دنده‌ها هنگام استفاده با قرقره‌های با قطر کم یا قرقره‌های خم شونده، انعطاف ‌پذیری بیشتری را فراهم می ‌کنند و تنظیمات چرخ دنده می تواند با فاصله مساوی، عمود و یا زاویه دار باشد. همچنین استفاده از تسمه وی بلت ساده و ارزان است و نیازی به روغن کاری ندارد. این تسمه به طور گسترده در دسترس است که در بسیاری از موارد تنها چیزی که شما نیاز دارید دو قرقره و یک تسمه است. البته تسمه وی بلت به طور کلی در دو دسته پاکت (پیچیده شده) و لبه خام، عرضه می شود که تسمه وی بلت پاکت، همچنین به عنوان پیچیده شناخته می شود، دارای روکش پارچه ای است و به شکل وی قالب گیری می شود. تسمه های پیچیده مقاومت بالاتری در برابر روغن ها و دماهای شدید دارند. می توان از آنها به عنوان کلاچ اصطکاکی در هنگام راه اندازی استفاده کرد. تسمه وی بلت لبه خام روکش ندارد، خشک شده و سپس به شکل V بریده می شود و نوع لبه خام کارآمدتر است، گرمای کمتری تولید کرده و قطر مناسب برای قرقره‌های کوچک ‌تر را ایجاد می کند. این نوع تسمه وی بلت، قدرت را افزایش می‌دهد و عمر طولانی‌ تری را ارائه می ‌کند. تسمه وی بلت تحت بار بیش از حد (چه در اثر لیز خوردن یا شکستن) از کار می افتد و این می تواند چیز بدی به نظر برسد، اما در بسیاری از موارد چیز بسیار خوبی است. زیرا از خرابی موتور پیشگیری کرده و هزینه بیشتری به شما تحمیل نمی شود. در واقع یک تسمه وی بلت می تواند به عنوان یک فیوز عمل کند و یک بخش خراب، به شکل ایمن و به راحتی قابل تعویض است که از بروز آسیب در جای دیگر جلوگیری می کند و البته امنیت آن در اینجا مستلزم این است که از دست دادن ناگهانی گشتاور درایو شرایط ناایمن ایجاد نکند. تسمه های وی بلت فقط کمی کشیده می شوند و می لغزند، که به ما چند ویژگی خوب می دهد. یکی از این موارد به کاهش انتقال بارهای شوک از طریق سیستم کمک می ‌کند، زمانی که بار می‌ جهد، تسمه کمی کشیده می ‌شود و کمی روی قرقره می ‌لغزد و کشش و لغزش تسمه وی بلت به این معنی است که می توانید چندین تسمه را به صورت موازی قرار دهید و انتظار داشته باشید که آنها بار را به طور مساوی تقسیم کنند. البته اگر شما به دو برابر انتقال برق نیاز دارید و نمی خواهید از یک تسمه بزرگتر استفاده کنید، قادر خواهید بود از دو تسمه کوچک وی بلت استفاده کنید که اگر یکی از تسمه ها شروع به تحمل بار بیشتری نسبت به دیگری کند، تا زمانی که هر دو به طور یکنواخت بارگیری شوند، اندکی می لغزد.
تسمه وی بلت رایج ‌ترین نوع تسمه محرکی است که برای منتقل کردن نیرو استفاده می ‌شود و در واقع کار اصلی آن این است که از یک منبع اولیه، مانند یک موتور، به یک واحد محرک ثانویه، انرژی را منتقل کند.

تسمه وی بلت (V belt) بهترین ترکیب کشش، انتقال سرعت، توزیع بار و عمر طولانی را ارائه می دهد و مقطع آن ذوزنقه ای یا V شکل است.

در این نوع تسمه مسیرها، در یک شیار به شکل مشابه روی یک قرقره یا نوار قرار می گیرد و با افزایش بار و ایجاد توزیع نیرو و گشتاور، تسمه وی بلت در شیار فرو می ‌رود و معمولاً از لاستیک یا پلیمر ساخته می شود یا ممکن است الیافی برای استحکام و تقویت بیشتر تعبیه شده باشد. تسمه وی بلت ممکن است دندانه دار یا غیر دندانه دار باشد.

چرخ ‌دنده‌ها هنگام استفاده با قرقره‌های با قطر کم یا قرقره‌های خم شونده، انعطاف ‌پذیری بیشتری را فراهم می ‌کنند و تنظیمات چرخ دنده می تواند با فاصله مساوی، عمود و یا زاویه دار باشد.

همچنین استفاده از تسمه وی بلت ساده و ارزان است و نیازی به روغن کاری ندارد. این تسمه به طور گسترده در دسترس است که در بسیاری از موارد تنها چیزی که شما نیاز دارید دو قرقره و یک تسمه است.

البته تسمه وی بلت به طور کلی در دو دسته پاکت (پیچیده شده) و لبه خام، عرضه می شود که تسمه وی بلت پاکت، همچنین به عنوان پیچیده شناخته می شود، دارای روکش پارچه ای است و به شکل وی قالب گیری می شود. تسمه های پیچیده مقاومت بالاتری در برابر روغن ها و دماهای شدید دارند.

می توان از آنها به عنوان کلاچ اصطکاکی در هنگام راه اندازی استفاده کرد. تسمه وی بلت لبه خام روکش ندارد، خشک شده و سپس به شکل V بریده می شود و نوع لبه خام کارآمدتر است، گرمای کمتری تولید کرده و قطر مناسب برای قرقره‌های کوچک ‌تر را ایجاد می کند. این نوع تسمه وی بلت، قدرت را افزایش می‌دهد و عمر طولانی‌ تری را ارائه می ‌کند.

تسمه وی بلت تحت بار بیش از حد (چه در اثر لیز خوردن یا شکستن) از کار می افتد و این می تواند چیز بدی به نظر برسد، اما در بسیاری از موارد چیز بسیار خوبی است. زیرا از خرابی موتور پیشگیری کرده و هزینه بیشتری به شما تحمیل نمی شود.

در واقع یک تسمه وی بلت می تواند به عنوان یک فیوز عمل کند و یک بخش خراب، به شکل ایمن و به راحتی قابل تعویض است که از بروز آسیب در جای دیگر جلوگیری می کند و البته امنیت آن در اینجا مستلزم این است که از دست دادن ناگهانی گشتاور درایو شرایط ناایمن ایجاد نکند.

تسمه های وی بلت فقط کمی کشیده می شوند و می لغزند، که به ما چند ویژگی خوب می دهد. یکی از این موارد به کاهش انتقال بارهای شوک از طریق سیستم کمک می ‌کند، زمانی که بار می‌ جهد، تسمه کمی کشیده می ‌شود و کمی روی قرقره می ‌لغزد و کشش و لغزش تسمه وی بلت به این معنی است که می توانید چندین تسمه را به صورت موازی قرار دهید و انتظار داشته باشید که آنها بار را به طور مساوی تقسیم کنند.

البته اگر شما به دو برابر انتقال برق نیاز دارید و نمی خواهید از یک تسمه بزرگتر استفاده کنید، قادر خواهید بود از دو تسمه کوچک وی بلت استفاده کنید که اگر یکی از تسمه ها شروع به تحمل بار بیشتری نسبت به دیگری کند، تا زمانی که هر دو به طور یکنواخت بارگیری شوند، اندکی می لغزد.

هیچ دیدگاهی برای این آگهی ثبت نشده است

اولین دیدگاه را شما برای این آگهی ثبت کنید

جهت ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید

logo-samandehi
  ثبت آگهی رایگان