وبسایت ایران امیر ارائه درج آگهی | بلیط هواپیما | بلیط اتوبوس | بلیط قطار
وبسایت ایران امیر ارائه درج آگهی | بلیط هواپیما | بلیط اتوبوس | بلیط قطار
وبسایت ایران امیر ارائه درج آگهی | بلیط هواپیما | بلیط اتوبوس | بلیط قطار
تهران

 

بلیط قطار:

بلیط قطار بصورت اینترنتی از سایت ایران امیر بصورت سریع و آسان امکان پذیر است شما همینک میتوانید با رزرو بصورت کوپه ای دربست و یا ویژه برادران و یا ویژه خواهران نسبت به تهیه بلیط قطار اقدام نمایید.

 

نحوه تهیه بلیط قطار:

شما در ابتدا بایستی مبدا و مقصد مورد نظر را انتخاب نمایید سپس تاریخ مورد نظر و تعداد مسافرین را انتخاب کنید، سپس نسبت به جستجو بلیط اقدام نمایید.

در صورت نیاز به آموزش صفحه راهنمای خرید بلیط قطار را مشاهده نمایید تا با آموزش قدم به قدم نسبت به تهیه بلیط اقدام نمایید.

 

سوالات متداول برای تهیه بلیط:

برای تهیه بلیط قطار داشتن مدارک معتبر مورد نیاز و چاپ بلیط الزامی میباشد، در ضمن چاپ بلیط با داشتن کد پیگیری در پایانه نیز میسر میباشد، در صورت تخفیف جانباز و یا خانواده شهدا همراه داشتن مدارک مورد نظر الزامی میباشد.

رزرو بلیط قطار برای کودکان نیم بها و برای نوزادان ده درصد قیمت بزرگسالان میباشد.

میزان بار مجاز در ورود به قطار ۳۰ الی ۴۰ کیلوگرم یا معادل یک چمدان برای وسایل های مورد نیاز شخصی در سفر میباشد، وسایلی از قبیل ساک دستی، چمدان، کالسکه تاشو ، ویلچر یا ابعاد وسایل ها طول ۵۰ الی ۶۰ سانتی متر و عرض ۳۰ سانت باشد. در غیر اینصورت جا برای قرار دادن وسایل مقدور نخواهد بود و ممکن است با مشکل روبرو شوید.

حضور مسافرین یک ساعت قبل از حرکت در ترمینال الزامی میباشد، در نظر داشته باشید ده دقیقه قبل از حرکت درب های قطار بسته خواهد شد.

بانوان عزیز میتوانند در صورتی که تمایل دارند در واگن مخصوص خواهران برای رزرو بلیط قطار خود اقدام نمایند، همچنین این امکان برای آقایان مهیا میباشد.

مسافران میتوانند برای راحتی و رفاه بیشتر یک کوپه از قطار را دربست رزرو نمایند، درصورتی رزرو کوپه دربست میتوانید بدون بلیط یک نفر دیگر را به عنوان همراه سوار قطار نمایید به شرط اینکه قبض مسافر توسط رئیس قطار صادر گردد و از همه مهمتر درخواست جا خارج از همان کوپه وجود ندارد.

در صورتی که از سایت ایران امیر برای تهیه بلیط اقدام کرده اید کد پیگیری که به شماره موبایل و یا ایمیل شما ارسال شده را از طریق کافی نت و یا پایانه ترمینال وارد سایت ایران امیر قسمت پیگیری بشوید و بلیط خودتان را دوباره چاپ نمایید، در غیر اینصورت میتوانید به قسمت سیستم آنلاین فروش بلیط در ترمینال مراجعه کنید و دوباره درخواست بلیط نمایید.

شما از لحظه ورود به قطار از مبدا تا مقصد مشمول بیمه مسافری حوادث میگردید، حوادثی از قبیل جبران هزینه های پزشکی، تصادف، انفجار، حوادث آتش سوزی، سنگ پرانی در طول مسیر، خارج شدن از ریل قطار و مانوور یا هرگونه حوادث پیش بینی نشده را شامل میگردد.

شما میتوانید با مراجعه به قسمت پیگیری و استرداد در بالای صفحه و با وارد کردن شماره پیگیری نسبت به استرداد بلیط اقدام نمایید. فقط توجه داشته باشید که باید به قوانین استرداد بلیط قطار توجه نمایید.

برای پشتیبانی بلیط میتوانید با شماره ۰۲۱۶۴۲۴ با ۱۰۰ خط بیست و چهارساعته در تماس باشید

در صورتی که نیاز به خرید گروهی برای سازمان، مدارس، شرکتها، در حجم انبوه بالای ۱۲ نفر دارید با شماره ۰۲۱۷۷۳۱۵۲۶۹ در ساعت اداری تماس حاصل نمایید.